ANGLICKÝ MASTIFAKTUALITY

MASTIF - jaký je

MASTIF - zdraví

STANDARD

NAŠI PSI

VÝSTAVY

ŠTĚŇATA

ODCHOVY

FOTOGALERIE

KONTAKT

ODKAZY

KNIHA NÁVŠTĚVVÝSTAVY

Malý slovníček výstavních zkratek:
CAJC = čekatelství českého junioršampiona, tento titul zadává rozhodčí vítěznému jedinci ve třídě mladých, pokud je přesvědčení o jeho kvalitách tzn. titul není nárokový a rozhodčí ho vůbec nemusí udělit
CAC = čekatelství českého národního šampiona, tento titul zadává rozhodčí vítěznému jedinci ve třídě, pokud je přesvědčen o jeho kvalitách tzn. titul není nárokový a rozhodčí ho vůbec nemusí udělit
CACIB = čekatelství mezinárodního šampiona, zadává se na mezinárodních výstavách, jedné nejlepší feně a jednomu nejlepšímu psu (zjednodušeně řečeno) a taktéž není nárokový
BOB = vítěz plemene, nejlepší jedinec ze všech psů a fen dohromady (samozřejmě v rámci toho daného plemene)


Duo CACIB Brno 22-23.2.2014:
Dora Něžný zmatkař - Výborná 1, CAC
Dobby Něžný zmatkař - Výborný 1, CAC, res.CACIB
Elisa Něžný zmatkař - Velmi dobrá 2 (stále ještě rosteme)


MVP Praha: v sobotu 2.11.2013 získaly:
Eowyn Něžný zmatkař ocenění Velmi nadějná 1
Erin Něžný zmatkař ocenění Velmi nadějná 2
a v neděli 3.11.2013 získaly:
Elisa Něžný zmatkař ocenění Velmi nadějná 2
Dora Něžný zmatkař ocenění Výborná 2, res.CAC, res.CACIB
Máme z našich odchovů velkou radost! Níže fotky Erin+Eowyn, Elisy a Dory:


V neděli 25.8.2013 získala naše Dora Něžný zmatkař na Národní výstavě v Mladé Boleslavi ocenění Výborná 1, CAC, CAC ČMKU, Národní vítěz a VÍTĚZ PLEMENE!
Dora je 3 měsíce po porodu 12-ti štěňat ve skvělé kondici. Máme z ní velkou radost.
Dora tímto splnila podmínky pro udělení jejího druhého šampionátu - a to Šampion ČMKU!
Na výstavu jsme vzali i malou Elisu, moc se jí tam líbilo a krásně se vyblbla s ostatními mastify.


V neděli 3.2.2013 získal Dobby Něžný zmatkař na Mezinárodní výstavě v Brně ocenění Výborný 1, CAC, CACIB, BOB - Vítěz plemene!


V neděli 6.1.2013 jsme zahájili výstavní sezonu Národní výstavou v Brně, přijel i Dobby.
Dora Něžný zmatkař - Výborná 1, CAC, CAC ČMKU, Národní vítěz.
Dobby Něžný zmatkař - Výborný 1, CAC
Dora tímto splnila podmínky pro udělení titulu ČESKÝ ŠAMPION!

Dobby


V sobotu a v neděli 3-4.11.2012 jsme se zúčastnili Mezinárodní výstavy DuoCacib v Praze s těmito výsledky:
sobota: rozhodčí Tibor Havelka (SK)
Dora Něžný zmatkař - Výborná 1, CAC, Dona Něžný zmatkař - Výborná 1, CAC, CAC ČMKU, CACIB, Vítěz plemene
neděle: rozhodčí Dušan Paunovič (SRB)
Dora Něžný zmatkař - Výborná 1, CAC, CAC ČMKU, CACIB, Dona Něžný zmatkař - Velmi dobrá 1


V neděli 26.8.2012 jsme se zúčastnili Mezinárodní výstavy v Mladé Boleslavi s těmito úspěchy:
Dora Něžný zmatkař - Výborná 1, CAC, res. CACIB
Dona Něžný zmatkař - Výborná 2
Dobby Něžný zmatkař - Výborný 1, CAJC - tímto splnil podmínky pro udělení titulu Junioršampion!


Dona a Dora - Dobby - a takto tráví volný čas na výstavě naši tři sourozenci


Dobby Něžný zmatkař získal na Národní výstavě v Mladé Boleslavi ocenění Výborný 1, CAC, CAC ČMKU, Národní vítěz

Dora Něžný zmatkař tímto splnila podmínky pro udělení titulu Junior šampion ČR.
Máme obrovskou radost!

První červnový víkend byl opravdový výstavní maraton. Strávili jsme ho ve společnosti báječných lidí a psů a radovali se z úspěchů našeho posledního vrhu. Jsme na naše "Déčka" velmi pyšní!

V sobotu 2.6.2012 proběhla Speciální výstava pro plemeno anglický mastif a další molosoidní plemena v Lysé nad Labem. Posuzoval Josef Němec. Naše Dora Něžný zmatkař získala ocenění Výborná 1 CAJC, Best of Junior, a Dobby Něžný zmatkař získal ocenění Výborný 1 CAJC.
Posudek Dory: 13ti měsíční fena, ve všech proporcích splňuje požadavky, výborná hlava, pevná horní linie, velmi dobrý pohyb.
V neděli 3.6.2012 jsme absolvovali Klubovou výstavu Moloss clubu v Praze-Uhříněvsi. Posuzoval světově uznávaný holandský rozhodčí - specialista na mastify - Bas Bosch.
Naše Dora Něžný zmatkař zabodovala na celé čáře a domů přivezla tituly Výborná 1 CAJC, Klubový vítěz mladých, Best of Junior, a dokonce BOB-Vítěz plemene, její sestra Dona Něžný zmatkař získala známku Výborná 2 s krásným posudkem. A ač ji o titul v těsném boji připravila naše Dora, na tuto známku od tohoto rozhodčího, který posuzuje velice přísně, může být její mladá handlerka Dominika velmi pyšná! Své dovednosti potvrdila v soutěži Juniorhandlingu, kde získala s Donou první místo ve své kategorii!
Posudek Dory: fena samičího výrazu, správné velikosti, pěkně vyvážená, správná délka, hezky vyvinutá hlava s pěkným vrásněním, výborný stop, pěkné oko, ale příliš světlé, správná kostra, správné úhlení vpředu, správná linie, správně posazený ocas, výborná srst a kondice.


Dona Něžný zmatkař - Dona s Dominikou s pohárem za Juniorhandling - Dobby Něžný zmatkař

Dora Něžný zmatkař


V neděli 6.5.2012 jsme byli na Mezinárodní výstavě psů v Praze. Naše Dora Něžný zmatkař získala známku Výborná 1, CAJC a její sestra Dona Něžný zmatkař dostala známku Výborná 2. Máme velkou radost!
Posudek Dory: 12ti měsíční fena, typická, dobře stavěná, dobrých proporcí, dobře tvarovaná hlava, ale oko světlejší, krk by mohl být delší, dobrý kohoutek, velmi dobrá záda i bedra, velmi dobré úhlení předních a dobré úhlední zadních končetin, dobrý hrudník, velmi dobrý pohyb.


V neděli 8.1.2012 jsme absolvovali Národní výstavu v Brně. Agnes získala známku Výborná 1, Nejlepší veterán. Touto svou poslední výstavou splnila podmínky pro udělení titulu ČESKÝ VETERÁN ŠAMPION. Máme obrovskou radost. Na výstavě se také sešli naši odchovanci Dora, Daffie a Dobby. Všichni krásně rostou a jsou neskutečně podobní své matce i sobě navzájem.


V neděli 28.8.2011 jsme se rozjeli na Mezinárodní výstavu do Mladé Boleslavi. Vzali jsme s sebou Agnes a Doru, která zvládla výstavní ruch naprosto v pohodě, i když to byla její první výstava. Přijela i její sestřička Dona a jen na "čumendu" se přijel ukázat i bráška Dobby. Všechny holky dopadly výborně: Dona Něžný zmatkař - Velmi nadějná 1, Dora Něžný zmatkař - Velmi nadějná 2, Agnes Gajka - Výborná 1, Nejlepší veterán.
Posudek Dory: 4,5měsíční fenka, jemněji modelovaná hlava, přiměřené proporce těla, odpovídá věku.
Posudek Agnes: 9letá fenka, dobře modelovaná hlava, tmavá maska i ucho, dobře stavěné tělo, vzhledem k věku v dobré kondici.

A holky se spolu krásně vyblbly


Přesně po roce v neděli 12.6.2011 jsme se opět s Agnes zúčastnili klubové výstavy Klubu chovatelů anglických mastifů. Bugi ještě zůstala doma s malou Dorinkou a Dobbym, ale příště už pojedeme v plné sestavě. Agnes ve třídě veteránů získala Výborná 1, Nejlepší veterán. :o)

.

V sobotu 12.6.2010 jsme si zajeli na klubovou výstavu Klubu chovatelů anglických mastifů, jehož jsme členy. Byla to krásná výstava, ve velmi příjemném prostředí Kunratického parku, pesani byli krásní, rozhodčí Daniela Pavlovská moc příjemná a znalá plemene, a protože se téměř všichni mastifáři známe, krásně jsme si poklábosili :o) Prostě vydařený den. Jako krásná třešnička na dortu bylo ocenění naší "babči" Agnes - Výborná 2, res. CAC, ale rozhodčí ji před diváky tak vychválila, že museli nabýt dojmu, že vyhrála :o))
Máme i krásný Posudek: 7,5letá fena, plnochrupá, předkus, výrazné předhrudí, korektní postavení středně silných končetin, korektní úhlení pánevních končetin, korektní zbarvení i kvalita srsti, výborný temperament.
Odkaz na fotogalerii z této výstavy (přes 400 fotek!) najdete na stránkách klubu www.mastif.eu


V sobotu 15.5.2010 jsme se zúčastnili klubové výstavy Moloss clubu. Posuzovala rakouská rozhodčí Susanne Krauken a Agnes získala ocenění Výborná 1, CAC, Klubový vítěz. Jsme na naši "babču" moc pyšní.
Posudek: Fena 7 a půl roku, dobrá kondice, dobrý typ hlavy, korektní skus, dobře uložené uši, správné oči, dobrá substance, v pohybu odpovídá rase.


V sobotu 6.2.2010 jsme vystavovali naši Bugi-Vugi na mezinárodní výstavě DUOCACIB v Brně. Získala známku Výborná 2
Posudek: 3letá fena, správného rámce, hlava s výrazným stopem, tmavé oko, mírný předkus, pevný hřbet, ocas správně nasazen a nesen, úhlení pánevních končetin v pořádku, při pohybu vázanější chody. Posuzoval Petr Řehánek.


V neděli 27.9.2009 jsme se po téměř roční pauze, způsobené odchovem štěňátek, která se narodila přímo do výstavní sezóny, zúčastnili Klubové výstavy Klubu málopočetných dogovitých plemen v Praze - Uhříněvsi. Vzali jsme Bugi i Agnes. Posuzoval Karel Hořák. Výsledky:
Bugi-Vugi: Výborná 1, CAC
Posudek: 2,5 letá fena, těsný úplný předkus, dobře modelovaná hlava, výrazný stop, středně hnědé oko, dobře zavěšené ucho, výborná kostra i hrudník, správná horní linie i ocas, mírně nastrmené pánevní končetiny, ne zcela korektní pohyb.
(K pohybu bych jen dodala, že si Bugi před pár dny trošku pochroumala zadní nohu při sprintu za psí kámoškou a pořád ji ještě při běhu trochu nadlehčuje.)
Agnes: Výborná 1, CAC, BOB
Posudek: sedmiletá mohutná fena, těsný úplný předkus, výborná hlava, krásné tmavé oko, správné ucho, vynikající hrudník se skvělým předhrudím, výborný pohyb, vynikající úhlení pánevních končetin, mírně nejistá povaha.


V neděli 11.10.2008 jsme se zúčastnili Klubové výstavy Klubu chovatelů anglického mastifa, posuzoval rozhodčí Josef Němec a naše Bugi získala Výborná 1 CAC.
Tímto splnila podmínky pro udělení titulu Český junioršampion.
Posudek: 20-ti měsíční fena, dobře stavěná, ve všech proporcích vyvážená, výborná hlava, mírný předkus, tmavé oko, pevný hřbet, dobře vyvinutý hrudník, bezchybné postavení a zaúhlení končetin. V postoji i v pohybu se velmi dobře prezentuje.


V neděli 31.8.2008 jsme příjemně zakončili prázdniny Mezinárodní výstavou v Mladé Boleslavi, posuzoval slovenský rozhodčí Tibor Havelka.
Tentokrát jsme s sebou vzali i naši zasloužilou maminu Agnes, která získala ocenění Výborná 1, CAC, res. CACIB - tímto splnila podmínky pro udělení ČESKÉHO ŠAMPIONA! Udělala nám obrovskou radost! :o)
Bugi tentokrát neměla na vystavování ani pomyšlení a snažila se skamarádit se všemi psy v kruhu i mimo něj. :o) I tak ale dostala známku Výborná 3 (jako nejmladší ve své třídě).


V neděli 20.7.2008 jsme vyrazili na Národní výstavu do Mladé Boleslavi, posuzovala Mgr. Božena Ovesná. Bugi získala v mezitřídě Výborná 2, res. CAC
Posudek: 18-ti měs. fena správného rámce, typická hlava, světle hnědé oko, korektní skus, správně položené ucho, velmi dobrá linie krku, hřbetu, silné dobře osvalené končetiny, dobrá v pohybu.


V sobotu 31.5.2008 jsme absolvovali Speciální výstavu pořádanou Klubem chovatelů anglického mastifa, posuzoval rozhodčí Ing.Leoš Jančík. Naše Bugi-Vugi Něžný zmatkař získala ocenění Výborná 1, CAJC, Vítěz mladých speciální výstavy , přijel i Alan Něžný zmatkař, který dostal známku Velmi dobrý 2.
Posudek Bugi: 16-ti měsíční fena, mohutná, korektní předkus, dobře utvářená hlava, otevřenější spodní víčka, správná barva oka, korektní ucho, silná kostra, korektní horní linie, výborné osvalení, korektní úhlení vpředu i vzadu, korektní ocas, srst stand.


V sobotu 17.5.2008 jsme se zúčastnili Klubové výstavy Moloss clubu, posuzoval španělský rozhodčí Jose Miguel Roy Anglada, a naše Bugi-Vugi Něžný zmatkař získala Výborná 1, CAJC, Klubový vítěz mladých a neoficiálně i nejlepší fena v plemeni (tzn. 2.místo v boji o Vítěze plemene, které se u nás běžně nezadává, ovšem rozhodčí určil pořadí i zde). Bugi nám udělala obrovskou radost.

V neděli 2.9.2007 jsme absolvovali Mezinárodní výstavu v Mladé Boleslavi, mastifů přijel opravdu velký počet, posuzoval p. Václavík. Agnes si odvezla známku Výborná 2. Pro naši "malou" Bugi to byla první výstava, ve třídě dorostu získala známku Velmi nadějná 1, moc nás potěšila, pěkně se předváděla a celou dobu vrtěla ocasem :o)

V neděli 19.11.2006 jsme vystavovali na pražské mezinárodce, posuzoval p. Řehánek a předvedli se Alan Něžný zmatkař se známkou Výborný 2, Aischa Něžný zmatkař oceněna Výborná 1 a naše Agnes byla Výborná 3 s vynikajícím posudkem:
4letá fena, správného rámce, hlava správně modelovaná, řezáky v řadě, mírný předkus, tmavé oko, uši správně nasazené, svalnatý krk, hluboký hrudník s výborně utvářeným předhrudím, pevný a široký hřbet, ocas správně nasazený, úhlení hrud. i pánev. končetin v pořádku, při pohybu užší pohyb v hleznech, pravidelný pohyb hrudních konč.

V sobotu 13.5.2006 jsme se po delší odmlce zúčastnili Klubové výstavy Molossclubu, posuzoval p. Bíroš ze Slovenska a Agnes dostala známku Výborná 1, CAC, přijel i její syn Alan Něžný zmatkař a odvezl si svůj první pohárek a z baby třídy známku Velmi nadějný 1. Jen tak dál... :o)


V neděli 24.07.2005 jsme absolvovali Národní výstavu v Mladé Boleslavi, posuzoval opět M. Václavík a opět jsme dopadli výborně, Agnes byla Výborná 1, CAC, Národní vítěz

Posudek: slušně stavěná fena, dobrého formátu, v postoji trochu s volnějším hřbetem, korektní hlava, pěkný pohyb.


V neděli 05.09.2004jsme se zúčastnili Mezinárodní výstavy v Mladé Boleslavi, posuzoval rozhodčí M. Václavík a dopadli jsme opravdu skvěle, jeho verdikt zněl Výborná 1, CAC, CACIB, BOB. Tento výsledek nás opravdu hrozně moc potěšil, tím spíš, že konkurence byla opravdu silná - porazili jsme dva šampiony a jednoho junioršampiona

A zde je posudek: velice pěkná fena s dobrou kostrou, pěkně utvářená hlava, mírný předkus, výborné tělo, perfektní pohyb.


V neděli 25.07.2004 jsme absolvovali Národní výstavu v Mladé Boleslavi, posuzoval nás slovenský rozhodčí Jozef Bíroš, naše holka se mu moc líbila, ale byl horký den a Agnes vůbec nesdílela naše nadšení a nejraději by celou výstavu prospala, ale i tak verdikt rozhodčího zněl Výborná 2, res. CAC. Za tento výsledek jsme moc rádi a už se těšíme na boleslavskou mezinárodku v září...

Posudek: 21měsíční fena, standardní barvy, sytě pigmentovaná maska, správné proporce hlavy, dostatečná výška, v současnosti trochu užší rámec těla.


V sobotu 15.05.2004 jsme se zúčastnili naší první výstavy - a hned to byla (shodou okolností) výstava našeho Moloss clubu, posuzovala francouzská rozhodčí Helene Denis a my byli plni očekávání, jak si ta naše holka povede.
Musím ji pochválit, vedla si opravdu skvěle. Na to že byla ve výstavním kruhu poprvé, běhala jako o život a stála jako socha (taky jsme doma pilně trénovali).
A když zazněl verdikt rozhodčí, byli jsme velice mile překvapeni, protože naše Agnes získala v mezitřídě Výborná 1, CAC

Posudek: typická fena, dosud ve vývinu, výborný chrup, dobrá maska, tmavé oči, hluboký hrudník, správné konstrukce, výborný pohyb