ANGLICKÝ MASTIFAKTUALITY

MASTIF - jaký je

MASTIF - zdraví

STANDARD

NAŠI PSI

VÝSTAVY

ŠTĚŇATA

ODCHOVY

FOTOGALERIE

KONTAKT

ODKAZY

KNIHA NÁVŠTĚV


MASTIF - jaký je?

Anglický mastif je celkově nejmohutnějším plemenem vůbec. Je to ale obr s něžným srdcem a proto je velmi důležitý způsob, jakým ho odchováváme a vychováváme. Je nevhodným psem do kotce a rozhodně potřebuje každodenní úzký kontakt s majitelem. Svému pánu a rodině je bezmezně oddaný. Od dětí si nechá líbit téměř cokoliv - to ovšem neznamená, že je necháme jakkoli mu ubližovat! Má totiž velmi vysoký práh vzrušivosti, nereaguje tedy příliš rychle, je spíše uvážlivý.
Při procházkách na sebe vždy upoutává pozornost kolemjdoucích a ve většině lidí vzbuzuje údiv, zájem, ale i respekt. A nejen svou velikostí, ale i proto, že díky své černé masce má takový smutný výraz.
Při výchově potřebuje citlivý přístup i důslednost, ale naprosto nevhodný je pro něj výcvik typu drillu, člověka, který by u něj tento typ výcviku uplatňoval by asi přivedl do blázince, protože na povely reaguje pomaleji než třeba německý ovčák. Nehledě na to, že by se tím zkazila jeho povaha a stal by se bázlivým. Ale tím nechci v žádném případě říct, že by byl hloupý nebo že by dané povely nezvládl! Naopak, co se jednou naučí to už nezapomene. A platí to v dobrém slova smyslu i v tom špatném (zlozvyky).
S ostatními psy se snáší velmi dobře, správně socializovaný mastif nevyvolává žádné rvačky a je nad věcí - to se týká zejména některých malých psíků, kteří na něj ze strachu "pouští děs a hrůzu". Na druhou stranu není roztomilejší pohled než když si obrovský mastif hraje s malinkatým jezevčíkem nebo čivavou.

Shrnutí: mastif je dobrý hlídač, ale i mazel, trošku lenoch (rozhodně nestojí o několikakilometrové procházky), aktivní účastník každé lumpačiny, kterou vymyslí Vaše děti, občas tvrdohlavý, ale hlavně oddaný a láskyplný společník celé rodiny.
A co potřebuje? Kromě pořádné porce jídla hlavně Vaši lásku, kterou Vám ostatně desetinásobně vrátí...